Facebook
Skype
Email

35 metų garantija

Montavimo instrukcijos

Įrengti RUFLEX lanksčiąsias bitumines čerpes – nesudėtinga užduotis net pradedančiajam. Kad visas procesas jums eitųsi sklandžiau, siūlome vadovautis montavimo instrukcija ir mūsų patarimais.

Stogo nuolydis

Bituminės RUFLEX čerpės – puiki danga 1/5  ir didesnio (nuo 11,3° iki 90°) nuolydžio stogams dengti. Mažesnio nei 1/5 nuolydžio stogams lanksčiųjų bituminių čerpių naudoti stogo dangai nerekomenduojame, o siūlome jas keisti kitomis stogo dangomis, pavyzdžiui, prilydoma rulonine bitumine RUFLEX danga.

Išskirtiniais atvejais šiomis čerpėmis galima dengti ir ypatingai sudėtingų formų stogus (kupolo, sferos ar pan.). Tačiau minimalus galimas nuolydis turi būti formuojamas ne toliau nei 1 m atstumu nuo kraigo ašies. Jei išskirtiniuose, nedideliuose stogo plotuose nuolydis nesiekia 1/5, būtina naudoti papildomą hidroizoliacinį sluoksnį.

Aplinkos temperatūra

Paprasčiausia ir saugiausia bitumines RUFLEX čerpes dengti, kai lauko temperatūra siekia nuo +5°С iki +25°С. Jei aplinkos temperatūra yra aukštesnė nei +25°С, naudokite papildomą įrangą, kuri leistų neužlipti ant jau paklotos dangos. Kai aplinkos temperatūra nukrenta žemiau +5°С, prieš montavimą stogo dangos pakuotes laikykite šiltoje patalpoje, o montavimo procesą palengvins, jei naudosite techninį karšto oro feną.

Stogo dangos pagrindas

Lanksčiosios bituminės čerpės RUFLEX gali būti montuojamos ant ištisinių medinių plokščių. Puikiai tiks OSB plokštės, kurių atsparumas drėgmei yra ne žemesnis nei 3 kategorija. 

Bituminių čerpių RUFLEX priežiūra

  • Patikrinkite čerpių dangos būklę bent du kartus per metus. Tai užtikrins, kad jos ilgai išsaugos tiek estetines, tiek ir puikias eksploatacines savybes.
  • Lapus bei kitas smulkias šiukšles nuo stogo valykite tik minkštu šepečiu, kad nepažeistumėte stogo dangos pabarsto. Didesnes šiukšles nuimkite rankomis.
  • Užtikrinkite, kad vanduo nuo stogo galėtų nutekėti laisvai, niekur neužsilaikytų. Reguliariai patikrinkite lietaus nuvedimo sistemą ir išvalykite, jei ten prisikaupė šiukšlių.
  • Kasti sniegą nuo stogo reikia tik tuomet, jeigu tai tikrai būtina. Nenukaskite viso sniego – palikite bent 10 cm apsauginį sniego sluoksnį. Ledo gramdymui nenaudokite aštrių įrankių, kurie galėtų pažeisti dangos paviršių.
  • Jeigu matote, kad dangą reikia remontuoti, nedelskite. Kuo anksčiau pradėsite stogo dangos remontą, tuo mažesni bus stogo pažeidimai.
  • Dirbdami ant stogo nepamirškite būtinų saugaus darbo ant stogo taisyklių.

Hidroizoliacinio pakloto tiesimas

Skardos lankstinių montavimas

Skardos lankstinių montavimas

Taip pat tinka drėgmei atspari fanera, kurios drėgnumas nesiekia 12%, ir špuntuota ar apipjaustyta obliuota spygliuočio medžio lenta ne plonesnė nei 25 mm, kurios drėgnumas neviršija 20%.

Jei pagrindui naudojate OSB ar faneros plokštes, palikite tarp jų bent 3-4 mm tarpelius, nes dėl temperatūros kaitos medis gali natūraliai plėstis ar trauktis, todėl būtina tai numatyti. Naudojamos medžiagos storis neturi svyruoti daugiau nei 2 mm. Prieš klojant RUFLEX bitumines čerpes, nuo pagrindo būtinai nuvalykite purvą, dulkes, šiukšles, lapus, sniegą ar ledą, jeigu jo yra susikaupę, nes pagrindas turi būti lygus ir švarus.

Sąlajoms skirtos RUFLEX dangos montavimas

Karnizui skirtų čerpių RUFLEX montavimas

Čerpių dangos RUFLEX montavimas 

Čerpių tvirtinimas ties šlaito kraštu

 

Čerpių montavimas sąlajose

Čerpių montavimas apie kaminus

Kraigo čerpių montavimas

RUFLEX Esten kolekcijos čerpių montavimo instrukcija

Schema, kaip klojamos skirtingų kolekcijų bituminės čerpės RUFLEX