Facebook
Skype
Email

35 metų garantija

Techninė informacija

Norime, kad tobulas bituminių čerpių RUFLEX stogas jums tarnautų ilgus dešimtmečius ir džiugintų tiek puikia išvaizda, tiek ir priežiūros paprastumu. Vadovaukitės mūsų rekomendacijomis ir sumontuokite stogą, kuris atitiks aukščiausius reikalavimus.

Įvertinkite stogo nuolydį


RUFLEX bituminės čerpės tinka stogams, kurių nuolydis ne mažesnis nei 1/5 (nuo 11,3° iki 90°). Ji tinkama ir ypatingų architektūrinių formų stogams, tačiau tokiu atveju visuomet ypatingai atidžiai vadovaukitės montavimo instrukcija.

Tai padės jums išvengti montavimo klaidų ir leis džiaugtis gražiu bei kokybišku stogu.

Jeigu stogas yra plokščias arba jo nuolydis mažesnis nei 1/5, tuomet jo dengimui geriau naudoti prilydomą ruloninę bituminę RUFLEX dangą, taip pat pasižyminčią puikiomis spalvomis ir nepriekaištingomis hidroizoliacinėmis savybėmis.

Pasiruoškite tinkamą stogo pagrindą
Medienos pagrindas, ant kurio bus klojama stogo danga, privalo būti pakankamai tvirtas, stabilus ir lygus. Jo storį rinkitės pagal jūsų stogui taikomas statybines normas. Jis turi būti atsparus drėgmei, todėl šiam pagrindui puikiai tiks OSB plokštė (atsparumas drėgmei ne mažesnis nei 3 kategorija), drėgmei atspari fanera (santykinis drėgnumas iki 12%) ir apipjautos (špuntuotos), obliuotos lentos iš spygliuočių medienos (storis iki 25 mm, santykinis drėgnumas iki 20%).

Tarp plokščių būtina palikti 3-4 mm tarpelius, nes tai leis medienos pagrindui natūraliai plėstis ir trauktis, nepakenkiant visai stogo dangai. Suprantama, kad medžiagos storis gali būti ir ne idealiai tolygus, tačiau netolygumai negali viršyti 2 mm.

Teisingas stogo pagrindo įrengimas yra labai svarbus visai stogo konstrukcijos kokybei. Gerai paklotas pagrindas leidžia tvirtai laikytis visai stogo dangai, yra atsparus aplinkos poveikiui ir papildomoms apkrovoms.

Bituminių čerpių RUFLEX stogo danga – lengva, todėl galite taupiau naudoti statybines medžiagas stogo konstrukcijos ir pagrindo įrengimui. Tačiau jie turi būti pakankamai tvirti, kad išlaikytų stogo dangos svorį ir kitas galimas apkrovas, tokias kaip sniego pusnys žiemą ar ant stogo dirbančio žmogaus svoris. Gegnių žingsnis taip pat turėtų būti apskaičiuojamas atsižvelgiant į šias nuolatines ir kintančias apkrovas bei stogo formą ir dydį. Gegnių žingsnis gali svyruoti nuo 600 iki 1500 mm.

Stogo pagrindo įrengimui jums puikiai tiks viena iš šių medžiagų:

  • OSB plokštės, kurių atsparumas drėgmei yra ne žemesnis nei 3 kategorija
  • drėgmei atspari fanera, kurios drėgnumas nesiekia 12%
  • špuntuotos ar apipjaustytos obliuotos spygliuočio medžio lentos, ne plonesnės nei 25 mm, kurių drėgnumas neviršija 20%.

Atsižvelgdami į gegnių žingsnį klokite tinkamo storio medinį pagrindą:

Gegnių žingsnis          OSB plokštės storis          Faneros plokštės storis          Lentos storis
      600 mm                         12 mm                                    12 mm                             20 mm
      900 mm                         18 mm                                    18 mm                             23 mm
    1200 mm                          21 mm                                   21 mm                             30 mm
    1500 mm                          27 mm                                   27 mm                             37 mm

Didelė dalis statytojų pagrindui naudoja faneros ar OSB plokštes. Jei ir jūs taip nuspręstumėte, klodami nepamirškite būtinai palikti bent 3-4 mm tarpus tarp šių plokščių, kurie leis medžiui natūraliai judėti, kai keisis aplinkos temperatūra. Pagrindui naudojama medžiaga ne visuomet būna idealiai lygi ir vienodo storio, tačiau jos storis neturėtų svyruoti labiau nei 2 mm.

Montuodami, atsižvelkite į aplinkos temperatūrą
Idealu, jei montuojant stogo dangą aplinkos temperatūra yra tarp +5°C ir +25°C. Jeigu montavimo metu lauko temperatūra viršija +25°C, naudokitės papildomomis priemonėmis, kurios padėtų neužlipti ant jau uždengtos stogo dangos. Kai temperatūra nukrenta žemiau +5°C, stogo dangą sandėliuokite šildomoje patalpoje, o montavimo metu naudokite techninį feną.

Naudokite būtinus priedus
Suprantame, kad norite sutaupyti, tačiau labai svarbu naudoti visus būtinus priedus teisingam stogo dengimui. Tai užtikrina kokybę, saugumą ir gerokai prailgina stogo tarnavimo laiką. Būtina naudoti hidroizoliacinį paklotą, kuris užtikrina tobulą apsaugą nuo išorės drėgmės. Naudokite mūsų siūlomas vinis didesnėmis galvutėmis, kuriomis patikimai pritvirtinsite čerpes. Naudokite bituminius klijus, kurie yra tinkami bituminei stogo dangai. Nepamirškite dangų sąlajoms, kurios užtikrina dangos sandarumą ypatingai problematiškose stogo vietose: šlaitų sandūrose, apie kaminus bei kitus įvadus ir pan. Svarbu įrengti ir teisingą stogo ventiliaciją, saugančią nuo drėgmės, besikaupiančios namo viduje ir ilgainiui galinčios paveikti visą stogo konstrukciją. Geram stogui svarbi ir kokybiška lietaus nuvedimo sistema, kuri patikimai susidoros su kritulių pertekliumi ir apsaugos jūsų namo pamato ir sienų konstrukcijas.

Tinkamai įrenkite ventiliaciją
Ventiliacija apsaugo visą stogo konstrukciją ne tik nuo išorės, bet ir namo viduje susidarančios drėgmės poveikio. Teisingai uždengtas stogas su tinkama ventiliacija tarnauja ilgus metus ir nekelia jokių rūpesčių. Mes siūlome kraiginį ventiliacijos elementą, kuris efektyviai ventiliuoja orą visoje stogo konstrukcijoje, o ne tik konkrečiose jos vietose.

Vadovaukitės instrukcija
Stogą dengti bituminėmis čerpėmis RUFLEX – lengva, kai tai darote teisingai. Nors gali pasirodyti, kad viską iškart supratote, tačiau pasitikrinkite instrukcijoje dar kartą, ar tikrai supratote teisingai. Klaidos, kurias padarysite montavimo procese, vėliau gali išnirti brangiai kainuojančiomis pasekmėmis. Montavimo instrukciją rasite čia »

Sertifikatai
RUFLEX bituminės čerpės, dangos sąlajoms bei hidroizoliacinis paklotas pasižymi puikiomis techninėmis savybėmis. Jos visiškai atitinka europinius standartus bei visas technines savybes, kurias deklaruoja.